وبلاگ

مقالات سایت
ایده هایی برای سرگرمی مهمانان در شب عروسی

ایده هایی برای سرگرمی مهمانان در شب عروسی

اکتبر 3, 2019
شب عروسی همیشه شبی مهم و خاطره انگیز برای عروس و داماد و البته بستگان نزدیک آنهاست. معمولا عروس و داماد تلاش می کنند تا این شب را هرچه زیباتر و هرچه خاطره سازتر برگزار کنند. از رفتن به آرایشگاه های درجه یک گرفته تا گرفتن عکس های گوناگون با ژست های خاص و تا برگزاری مراسم در یک تالار لوکس.
اما تاکنون دقت کرده اید تمامی اتفاقات شب عروسی برای عروس و داماد و بعد برای بستگان نزدیک جذاب و سرگرم کننده است، اما معمولا برای مهمانان درجه دو و سه که به عروسی دعوت می شوند جذابیت کمتری دارد؟ دلیل این قضیه هم این است که مهمانان دورتر به دلیل آشنایی کمتر مجبورند از ابتدا تا انتهای شب عروسی سر جای خود بنشینند و معمولا نمی توانند در اجرای مراسم شما سهیم باشند. همین موضوع موجب کسل شدن و سر رفتن حوصله اشان خواهد شد.
اما راه حل چیست؟ شما به راحتی می توانید با چند ایده ساده و خلاقانه به مراسم عروسیتان روح و حرارت بیشتری ببخشید و تمامی مهمانان را با خود همراه کنید. با این کار تمامی حضار از عروسی شما لذت خواهند برد و شبی خاطره انگیز را هم برای خودتان رقم خواهید زد هم برای مهمانانتان. با ما همراه باشید.
  • یکی از کارهای جالبی که می توانید با آن مهمانان را سرگرم کنید این است که برخی از عکس های دوران کودکی تا بزرگسالی خود و همسرتان را روی میزها گذاشته تا آنها با دیدن عکس ها کمی مشغول شوند. معمولا دیدن عکس های قدیمی و گاه خنده دار، لذت بخش است.
 
  • لیستی از جوک ها و لطیفه ها و اشعار طنز و جملات طنزی که گفتن آنها مشکل است را تهیه کنید و سر میزها گذاشته و با کم کردن صدای موزیک سالن از مهمانان بخواهید یکی یکی آنها را باصدای بلند بخوانند. پس از چند دقیقه شاهد ریسه ها و صدای خنده های بلند همه مهمانان باشید.
 
  • یک صفحه بزرگ را به سلیقه خود تزیین کنید و دم در تالار عروسی نصب کنید و از تمامی مهمانان بخواهید جمله ای، توصیه ای و به طور کلی یک یادگاری برای شما روی آن بنویسند.
 
  • یک آهنگ معروف شاد را که معمولا همه بلدند بخوانند انتخاب کنید. موزیک بی کلام آنرا تهیه کرده و از دی جی بخواهید در وقتی معین آنرا در سالن پخش کند. سپس از تمامی مهمانان بخواهید آنرا با شما همراهی کنند و به رقص و پایکوبی بپردازند. خواهید دید شور و شوق سالن را فرا خواهد گرفت.
 
  • با گرفتن اجازه از تالار تمامی میزهای سالن را به هم بچسبانید و صندلی ها را دور تا دور آن بچینید و شما و همسرتان نیز سر همین میز در کنار مهمانان بنشینید و از فضای گرمی که بین خود و همه مهمانان ایجاد کرده اید لذت ببرید.
 
  • در عروسی ها معمولا کیک های عروسی چند طبقه سفارش می دهند که در نهایت نیز برش آنها مشکل است و به برخی از مهمانان نیز کیک نخواهد رسید. به جای کیک های چند طبقه به تعداد مهمانان کیک های خامه ای در ابعاد کوچک سفارش دهید و آنها را به صورت طبقه ای روی هم به شکل یک هرم یا گنبد بچینید. در موقع پخش کیک به راحتی یکی یکی از آنها بردارید و به مهمان خود بدهید.
 
  • به تعداد مهمانانتان فشفشه یا شمع تهیه کنید و سر میزها بگذارید. سپس با گذاشتن یک موزیک ملایم و عاشقانه و خاموش کردن چراغ ها، از آنها بخواهید فشفشه یا شمع ها را روشن کرده و تکان دهند و با آهنگ زمزمه کنند.
 
  • برای پذیرایی از مهمانان می توانید از شربت ها و عرق های گیاهی و یا دمنوش ها بسته به فصلی که در آن قرار دارید استفاده کنید. برای این کار چند شربت گیاهی معطر مانند بهار نارنج، بیدمشک، گلاب و استخدوس و یا دمنوش آنها را تهیه کنید و در ظرف های بزرگ مخصوص شربت و دمنوش ریخته تا مهمانان به خواست خودشان از آنها میل کنند.
 
  • به تعداد مهمانان خود هدیه های کوچکی تهیه کنید و موقع بدرقه به آنها به عنوان یادگاری از مراسم عروسی خود هدیه دهید. این هدیه می تواند یک قرآن جیبی کوچک، یک شاخه نبات، یک سر سوئیچی و یا یک کتاب خوب و مناسب باشد. می توانید در این هدیه ها اسم خود و همسرتان را نوشته و از مهمانتان بخاطر حضورش تشکر کرده و برایش آرزوی خوشبختی و سلامتی کنید.
 
  • برای خداحافظی از مهمانان یک تونل متشکل از بستگان نزدیکتان به همراه پدر و مادر و برادر و خواهرهایتان و خود و همسرتان تشکیل دهید و اینگونه از مهمانان خود خداحافظی کرده و از آنها به خاطر حضورشان تشکر کنید.
 
اینها بخشی از ایده هاییست که می توانید در شب عروسی خود اجرا کنید. خلاقیت های بی شماری وجود دارد که با آنها می توانید کاری کنید که به همه مهمانان خوش بگذرد. فراموش نکنید با احترام گذاشتن به مهمانانتان هم برای آنها شبی لذت بخش رقم زده اید و هم قطعا آنها اگر بخواهند جایی از مراسم عروسی صحبت کنند از عروسی شما مثال خواهند زد و هم به خود شما خوش خواهد گذشت.
نویسنده: