وبلاگ

مقالات سایت
راهنمای اجاره سالن اجتماعات در تهران

راهنمای اجاره سالن اجتماعات در تهران

ژانویه 3, 2020

اجاره سالن اجتماعات معمولا توسط شرکت ها و موسسات به منظور برگزاری سمینار و همایش های کاری و علمی انجام می شود. البته اشخاص حقیقی هم برای برگزاری کارگاه آموزشی و یا دورهمی های کاری نیز از سالن اجتماعات استفاده می کنند. در این صفحه ضمن آشنایی با سالن اجتماعات قصر گلها، نکات مهمی برای اجاره سالن اجتماعات خواهید خواند.

سالن اجتماعات

سالن اجتماعات به طور کلی به یک فضای مسقف با مساحت حداقل ۴۰۰ متر مربع گفته می شود که امکانات اولیه ای مانند صندلی، ویدیو پروژکتور و سیستم صوتی دارد. سالن اجتماعات ممکن است به شکل آمفی تئاتر یا مسطح باشد. همچنین صندلی ها ممکن است در ردیف های پشت هم چیده شده باشد و یا دور میز باشند. انتخاب نوع سالن اجتماعات بستگی به برنامه مورد برگزاری دارد.

انواع سالن اجتماعات برای اجاره

همانطور که گفته شد، امکانات سالن اجتماعات و شکل شمایل و نحوه چینش صندلی ها در انتخاب آن بسیار تاثیرگذار است. سالن اجتماعات از لحاظ شکل ظاهری به دو نوع آمفی تئاتری و مسطح یا فلت تقسیم می شود.

سالن اجتماعات آمفی تئاتری

این نوع سالن که از نام آن نیز مشخص است، با هدف اینکه همه حضار نسبت به جایگاه دید یکسانی داشته باشند، به شکل آمفی تئاتر طراحی شده است. صندلی ها در ردیف های موازی روبه جایگاه یا استیج قرار گرفته است. از این نوع سالن معمولا برای برگزاری کنگره، همایش و یا سمینار استفاده می شود.

اجاره سالن اجتماعات

سالن اجتماعات مسطح

در سالن اجتماعات مسطح یا فلت صندلی ها در یک سطح قرار گرفته اما چینش صندلی می تواند متفاوت باشد. سینمایی، میزگردی و دورهمی از انواع سالن اجتماعات مسطح است.

مسطح سینمایی

در این نوع سالن، صندلی ها به صورت ردیفی روبه روی جایگاه یا ویدئو پروژکتور قرار گرفته و مناسب برای کلاس های آموزشی، سمینارها و همایش های کم حجم است.

اجاره سالن اجتماعات

مسطح میزگردی

سالن اجتماعات میزگردی، شامل یک میز گرد بزرگ با صندلی و همچنین امکانات دیگر مانند سیستم صوتی و یا مانیتور انفرادی به ازای هر صندلی می باشد. از این سالن برای جلسات کاری، مذاکرات تجاری و هر نوع جلسه ای که در آن تمام افراد می بایست در بحث شرکت داشته باشند، استفاده می گردد.

اجاره سالن اجتماعات

مسطح دورهمی

در این نوع سالن چینش صندلی ها به دور میز های چهار یا شش نفره است که یک فضای صمیمانه تری ایجاد می کند. از این نوع سالن به منظور کارگاه های آموزشی و یا دورهمی کاری استفاده می گردد.

اجاره سالن اجتماعات قصر گلها
سالن همکف قصر گلها

امکانات جانبی برای اجاره سالن اجتماعات

اگر به دنبال اجاره سالن اجتماعات هستید، امکانات مجموعه ها را حتما جویا شوید. امکاناتی که سالن ها و تالارها ارائه می دهند شامل موارد زیر است که بسته به نوع فعالیت شما قابل انتخاب است:

  • ارائه غذا توسط پرسنل
  • پذیرایی میان وعده توسط پرسنل
  • مجری برنامه
  • پارکینگ اختصاصی
  • ویدئو پروژکتور
  • سیستم صوتی
  • عکاس و فیلم بردار

هزینه اجاره سالن اجتماعات در تهران

هزینه اجاره سالن اجتماعات در تهران بستگی زیادی به ظرفیت آن، موقعیت مکانی، زمان اجاره و امکانات جانبی آن دارد. برای مثال هزینه اجاره یک تالار در وسط شهر با ارائه غذای با کیفیت و تمام امکانات مورد نیاز با اجاره تالار در حومه شهر بدون ارائه غذا کاملا متفاوت است. پیشنهاد می شود قبل از اجاره سالن حتما تعداد مدعوین خود را مشخص کنید و درباره کلیه امکانات مورد نیاز تصمیم بگیرد.

سالن اجتماعات قصر گلها

تالار پذیرایی قصر گلها با سه سالن به ظرفیت مجموع ۴۵۰ نفر تمامی امکانات برگزاری انواع همایش ها، سمینارها، کارگاه های آموزشی و دورهمی های کاری را داراست. سالن همکف و اول قصر گلها از نوع مسطح دورهمی با ظرفیت به ترتیب ۲۵۰ و ۱۵۰ نفرمی باشد که دارای جایگاه ویژه سخنران، ویدئو پروژکتور، سیستم صوتی و نورپردازی می باشد. ضمن اینکه آشپزخانه قصر گلها با بهترین کیفیت می تواند غذای مراسم را تا هر تعداد تامین کند.

سالن طبقه دوم قصر گلها از نوع مسطح سینمایی می باشد که ظرفیت حدود ۵۰ نفر را با امکانات لازم پشتیبانی می کند. برای کسانی که به دنبال اجاره سالن اجتماعات برای ۵۰ نفر هستند، سالن طبقه دوم پیشنهاد ماست. در ضمن قصر گلها دارای پارکینگ اختصاصی می باشد و از لحاظ دسترسی از تمام مناطق تهران به سهولت قابل دسترسی است.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناس قصر گلها تماس بگیرد

نویسنده: