وبلاگ

مقالات سایت
چطور بهترین سالن عقد را پیدا کنیم؟

چطور بهترین سالن عقد را پیدا کنیم؟

فوریه 1, 2021

چطور بهترین سالن عقد را پیدا کنیم؟

از زمانی که خانه های حیاط دار جای خود را به آپارتمان ها دادند و دیگر فضای آزاد در خانه ها برای برپایی مراسمات نامزدی، عقدُ عروسی و یا حتی ترحیم و ولیمه حج نبود و هم چنین برای راحتی بیشتر صاحب مجلس،برگزاری این مراسم ها به سالن های عقد و تالارهایی که مسؤلیت این تشریفات را برعهده می‌گرفتند سپرده شد و هرکسی در انتخاب یک مکان برای برگزاری مراسمش مطمئناً   ویژگی‌هایی را مد نظر می‌گرفت‌. به همین دلیل انتخاب  بجا و به موقع تالار یا سالن عقد مناسب یکی از بخش های مهم برنامه ریزی یک مراسم است.

در این گفتار  نکاتی که در انتخاب یک سالن عقد اهمیت دارند‌؛ همچون ظرفیت سالن، در دسترس بودن و موقعیت جغرافیایی، هزینه ها، غذا و سایر امکانات ‌‌؛ ‌را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا به شما در انتخابی هرچه بهتر کمک کنیم.

ظرفیت سالن عقد

گنجایش و ظرفیت سالن عقد  با تعداد مهمانی که دعوت میکنید ارتباط مستقیم دارد‌‌‌‌؛ بسته به تعداد مهمانی که قصد دعوت آنها را دارید میتوانید سالن کوچک یا بزرگ انتخاب کنید. (حتما این نکته  را در نظر داشته باشید اگر سالن انتخابی ظرفیتی کمتر از تعداد دعوت شدگان شما داشته باشد باعث کلافگی مهمانها و خجالت زده شدن شمابه عنوان میزبان خواهد شد و اگر سالن بزرگ باشد و عدد مهمانان اندک،کسالت و سردی بر مجلس حاکم خواهد شد.)

مسیر دسترسی

موقعیت جغرافیایی مکان مورد نظر شما باید به گونه ای باشد که افراد برای پیدا کردن آدرس و رسیدن به مقصد  به مشکل برنخورند و درگیر ترافیک های طولانی و مسیر های دور از دسترس نشوند، به عبارتی یک مسیر سرراست باشد، وگرنه ممکن است خدای نکرده از حضور در مجلس شما پشیمان شوند.

همچنین مکان سالن عقد هرچه به آرایشگاه یا آتلیه ی مدنظر شما نزدیکتر باشد، بهتر است ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌؛ چرا که شما عنصر مهم مجلس هستید و مطمئنا دوست نخواهید داشت همزمان با سرو شام در مجلستان حاضر شوید!!!!!

پارکینگ اختصاصی

شما به عنوان میزبان مجلس موظفید به فکر مکان مناسب برای پارک ماشین میهمانان خود باشید چون اگر مهمان شما در اضطراب جای پارک ماشینش به سرببرد، لذت کافی از جشن شما نخواهد برد و این خوشایند نیست، پس مکانی انتخاب کنید که حتما دارای پارکینگ اختصاصی باشد.

سالن عقد با پذیرایی شام

نحوه ی پذیرایی و منوی غذای هرتالار با دیگری متفاوت است، در برخی تالارها  نیاز است که تجهیزات پذیرایی را شخصاً تهیه کنید و بعضی دیگر این خدمت را نیز تقبل می‌کنند.

هم چنین درباره  لیست غذا، دسرها و پیش غذا ها و از همه مهم تر کیفیت غذاهای مکانی که قرار است انتخاب کنید مطمئن شوید و اطمینان حاصل کنید که بهترین خدمات با نظم عالی به میهمانان شما ارائه خواهد شد. 

چطور بهترین سالن عقد را پیدا کنیم؟

چطور بهترین سالن عقد را پیدا کنیم؟

هزینه سالن عقد

آنچه در برنامه ریزی یک جشن یا مجلس بیشتر از همه مورد نظر اکثریت مردم است، هزینه ای است که باید صرف کنند، از طرفی قرار بر این نیست که یک مجلس برگزار شود و برگزار کننده یک عمر در حسرت هزینه های اضافه ای باشد که کرده است‌؛ پس حتما پیش‌از عقد قرار داد با هر سالن عقدی درباره سرویس هایی که ارائه خواهد داد و ریز هزینه ها صحبت کنید تا بعد ها به مشکل برنخورید.

نحوه ی برخورد

موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید نحوه ی مدیریت و برخورد کارکنان تالار و سالن عقدی است که قرار است انتخاب کنید، ادب، نظم و اخلاق خوش و هماهنگی مسؤلین پذیرایی یک سالن عقد، حتما میهمانان شما را به وجد خواهد آورد.

سالن عقد مجزا

اگر مراسم شما مختلط نیست،و به سالن های جدا احتیاج دارید حتما زمان انتخاب سالن عقد باید این موضوع را مطرح و از وجود سالن های مجزا مطمئن شوید.

سفره و خنچه عقد

در صورتی که برای مراسم عقد  به یک سالن عقد احتیاج دارید، حتما زیبایی خنچه عقد و ملزومات لازم، گل آرایی و وجود عاقد در سالن عقد را مد نظرتان قرار دهید.

سایر امکانات

یک سیستم صوتی با کیفیت،تعبیه تهویه و سیستم های سرمایشی و گرمایشی با توجه به فصل برگزاری مراسم شما، سیستم نوردهی مناسب، وجود سقف های بلند، سرویس های بهداشتی تمیز و شیک،وجود اتاق پرو و نماز خانه، زیبایی های ظاهری سالن:همچون گل آرایی، سفره آرایی، زیبایی جایگاه عروس و داماد، راحت و تمیز بودن وسایل، ظروف و تجهیزات مورد استفاده در سالن، و نظافت کلی تالار؛ از جمله موارد دیگری است که می‌توانید در نظر بگیرید.

هم چنین برخی باغ ها و تالار ها امکانات جانبی ای  هم چون، آتش بازی، کارناوال استقبال، فضای بازی کودکان، عکاس داخل سالن و فیلم بردار و… ارائه می‌کنند که مزیت محسوب شده و می‌تواند شبی خاطره انگیزتر برای شما رقم بزند و البته درانتخاب شما تأثیر گذار باشد.

نتیجه گیری

برای اینکه در بهترین شب زندگیتان دچار سردرگمی و استرس نشوید ، به موقع به مجلس برسید و موجبات لذت و شادی خود و میهمانانتان  را فراهم آورید باید در انتخاب مکان برگزاری مراسم و سالن عقد بسیار دقت کنید و با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید مکانی زیبا، تمیز، و دلباز با متد کاری منظم و دقیق که البته  امکانات مدنظر شما را دارا باشد، برگزینید؛ تا برای همیشه خاطره ای به یادماندنی در ذهن خود و دوستانتان از این شب  باقی بماند.

نویسنده: